į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Pirmas žingsnis » Lazdos ir apranga

 

Lazdos


 

Šiaurietiškojo ėjimo lazdos - vienos iš svarbiausių vaikščiuojimo inventorių. Šiandien kiekvienas gamintojas gali pasiūlyti tiek reguliuojamo, tiek fiksuoto ilgio lazdas, pagamintas iš aliuminio, anglies, stiklo pluoštų arba iš šių medžiagų kombinacijos. Su ypatinga reguliavimo sistema lazdos gali būti pritaikomos pagal asmens ūgį, fizinį pajėgumą, atsižvelgiant į vietovės reljefo sąlygas. Tinkamas lazdos aukštis apskaičiuojamas žmogaus ūgį centimetrais padauginus iš 0,66 koficiento ir +- 2 cm.

 

Fiksuoto ilgio lazdos

 

Rinkitės jas, jeigu vaikščiosite pastoviu maršrutu, vienodu intensyvumu, tuo pačiu reljefu. Įsigyjant fiksuoto ilgio lazdas, siūlome rinktis 2-3 centimetrais ilgesnes (jūsų ūgis x 0,66 + 2 cm).

 

Dviejų ar trijų dalių reguliavimo intervalo lazdosDviejų ar trijų dalių reguliavimo intervalo lazdos

 

Rinkitės jas, jeigu esate naujokas. Tobulindami ėjimo techniką, pamažu prisitaikysite patogiausią lazdos ilgį. Rinkitės jas, jei dažnai keliaujate – trumpas lazdų ilgis ypatingai patogu.

 

Mažo (iki 10 cm) reguliavimo intervalo lazdos

 

 

Rinkitės jas, jeigu mažai keisite treniruočių maršrutą ir intensyvumą. 

 

 

 

Dviejų dalių šiaurietiškojo ėjimo (angl. Nordic Walking) lazda

 

 

Pati svarbiausia lazdos dalis yra ergonominė rankena ir reguliuojamas dirželis. Rekomenduojame gamintojus, kurie gamina aukštos kokybės ir technologijų dirželius, nusegamus vienu spragtelėjimu. Pastarieji dėl šios savybės yra ypač patogūs, kai norima atsigerti vandens, nusirengti ir pan.

 

                 

 

Priklausomai nuo ėjimo pagrindo (asfaltas, pieva, gruntinis kelias, sniegas) gali būti naudojami skirtingi lazdų antgaliai.

 

 

  

          

 


 

Apranga

 

Vaikščiojimui rekomenduojama patogi, judesių nevaržanti apranga ir avalynė. Puikiausiai tinka sporto, laisvalaikio, trekingo aprangos stilius. Einantiems ilgesnius nuotolius rekomenduojamas diržas su gertuve ar patogi prie kūno prigludusi kuprinė.